avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Avem liber si vineri pe 16 august?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Avem liber si vineri pe 16 august?

Buna dimineata.
Maine pe 15 august avem liber de la guvern.
As dorii sa stiu daca avem zi libera si pe 16 august. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:14, 14 August 2013
HG nr. 590/2013 a aparut in Monitorul Oficial nr. 513 din 14 august.
Actul normativ prevede ca 16 august 2013 este zi libera si va fi recuperata fie integral in 24 august, fie prin prelungirea cu cateva ore a programului normal de lucru in cateva zile pana in 30 septembrie, astfel incat sa fie recuperate si orele nelucrate vineri.



Ultima modificare: Miercuri, 14 August 2013
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zi lucratoare sambata gabrielaszabo gabrielaszabo Buna ziua , lucrez la o firma cu contract de munca de 8 ore cu program de luni pina vineri , dar ma aflu intr-o situatie care cel putin mie nu mi se ... (vezi toată discuția)
Desfasurator stagiu de cotizare pentru somaj angajati 4 h Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua, am 4 angajati pe care i-am concediat cf art.65(1) cu drept de somaj,unul dintre ei de ex este angajat din 01.07.2009 cu 4 h.Incetarea a fost facuta ... (vezi toată discuția)
Probleme pontaj -zilele de 24 si 31 decembrie cristina_mihaela cristina_mihaela Buna seara .Pentru personalul tesa in luna decembrie 2012(...deoarece la o unitate de 800 salariati li s-au emis comunicari de CO la multi, unii fiind deja in ... (vezi toată discuția)