Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Avem liber si vineri pe 16 august?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Avem liber si vineri pe 16 august?

Buna dimineata.
Maine pe 15 august avem liber de la guvern.
As dorii sa stiu daca avem zi libera si pe 16 august. Multumesc.
HG nr. 590/2013 a aparut in Monitorul Oficial nr. 513 din 14 august.
Actul normativ prevede ca 16 august 2013 este zi libera si va fi recuperata fie integral in 24 august, fie prin prelungirea cu cateva ore a programului normal de lucru in cateva zile pana in 30 septembrie, astfel incat sa fie recuperate si orele nelucrate vineri.

Cornel Vasile, Consilier juridic