Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somer angajat pe perioada determinata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somer angajat pe perioada determinata

Buna ziua! Am beneficiat de somaj timp de 6 luni dupa care am fost angajat cu contract pe perioada determinata de 3 luni,pe 15 septembrie2013 contractul expira si as vrea sa stiu in ce conditii beneficiez din nou de somaj si daca dupa expirarea perioadei de proba se poate revenii la somaj doar din initiativa mea.Va multumesc frumos.
Va multumesc pentru amabilitate si sa aveti o zi placuta.