Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Factura si chitanta la contract cu avocatul
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Factura si chitanta la contract cu avocatul

Am si eu o intrebare si sper ca cineva binevoitor sa ma lamureasca.
La achitarea onorariului avocatului ar fi trebuit sa mi se dea o factura si o chitanta?Ar trebui ca semnatura mea sa apara pe factura?
Astept raspuns,va multumesc.
Multumesc din nou.
Pe contract nu exista absolut nici o precizare referitoare la conditiile si modalitatile de plata.Este o singura rubrica,suma.................... numai in cifre.
Am discutat deja cu un avocat care se ocupa de cauze civile si a acceptat sa ma asiste in aceasta cauza.Sper sa reusesc sa-l determin pe dl avocat care nu si-a facut corect meseria sa se gandeasca altadata inainte de a escroca oamenii care au incredere in el .
Am intrat pe site-urile indicate de dvs.Voi prezenta materialele respective si avocatului pe care il voi angaja in cauza.
Va multumesc pentru intelegere si rabdare.
Cu multa stima.