avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Achizitie servicii facebook si google adwords
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Achizitie servicii facebook si google adwords

Buna ziua,

Am un SRL cu CA<35000 eur, neplatitor de TVA si vreau sa cumpar publicitate de la Facebook si Google, ambele din Irlanda.
Achizitiile vor avea valoare mai mica de 10000 eur.
Trebuie sa ma inregistrez in ROI in situatia asta sau e suficient sa imi emita ei facturi cu TVA si sa le platesc TVA-ul lor?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Alexandru Arsu , Contabil 17:54, 19 August 2013
Trebuie sa va inregistrati in ROI.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbarea sc, în pfa Stef1969 Stef1969 Cum trebuie să procedez ca să transform un SRL în PFA și dacă cu PFA pot sa lucrez la extern în Europa.? Mulțumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Infiintare a inca o firma andreicts andreicts Buna ziua, Am o intrebare: daca in momentul de fata detin o firma SRL-D (voi putea scapa de D in ian 2018, dupa cum stiti esti obligat sa-l pastrezi 3 ani), ... (vezi toată discuția)
Inchiriere in regim turistic - prin srl, proprietate pf gabrielvarga89 gabrielvarga89 Buna ziua, Detin cateva proprietati pe persoana fizica si intentionez sa le inchiriez in regim turistic, insa as prefera ca totul sa aiba loc prin intermediul ... (vezi toată discuția)