Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Achizitie servicii facebook si google adwords
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Achizitie servicii facebook si google adwords

Buna ziua,

Am un SRL cu CA<35000 eur, neplatitor de TVA si vreau sa cumpar publicitate de la Facebook si Google, ambele din Irlanda.
Achizitiile vor avea valoare mai mica de 10000 eur.
Trebuie sa ma inregistrez in ROI in situatia asta sau e suficient sa imi emita ei facturi cu TVA si sa le platesc TVA-ul lor?

Va multumesc!
Trebuie sa va inregistrati in ROI.