avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare a inca o firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare a inca o firma

Buna ziua,
Am o intrebare: daca in momentul de fata detin o firma SRL-D (voi putea scapa de D in ian 2018, dupa cum stiti esti obligat sa-l pastrezi 3 ani), mai pot in aceste conditii sa-mi fac inca un SRL? Fara sa am de suferit (taxe, etc) privind SRL-D.
Dupa cum stiti, conditia sa iti faci un SRL-D era sa nu mai fi avut alta firma inainte.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: REINVENT CONSULTING , Consilier juridic 15:08, 21 Iunie 2017
Buna ziua, va puteti infiinta fara nici o problema un SRL, dupa ce ati avut minim 3 ani acel SRL-D.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Srl-d deschis în 2017 inactiv. Mada0505 Mada0505 Srl-d deschis în 2017 inactiv. Bună ziua! În 2017 am ddeschsi un srl-d , am fost unic administrator, niciun angajat. În 2018 am vrut sa închid acest ... (vezi toată discuția)
Srl studenti sau srl-d ? ContSters368008 ContSters368008 Buna ziua ! Nu am avut niciodata tangenta in familie cu afacerile si nimic legat de acestea ( in forma lor legala si recunoscuta ). Sunt student in anul 4 la ... (vezi toată discuția)
Magazin online cosmin311 cosmin311 Buna ziua! as vrea sa imi deschid un magazin online. Am multe intrebari legat de asta: 1.Mai intai trebuie sa fac firma pentru a deschide un magazin online ... (vezi toată discuția)