Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare a inca o firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare a inca o firma

Buna ziua,
Am o intrebare: daca in momentul de fata detin o firma SRL-D (voi putea scapa de D in ian 2018, dupa cum stiti esti obligat sa-l pastrezi 3 ani), mai pot in aceste conditii sa-mi fac inca un SRL? Fara sa am de suferit (taxe, etc) privind SRL-D.
Dupa cum stiti, conditia sa iti faci un SRL-D era sa nu mai fi avut alta firma inainte.
Multumesc.
Buna ziua, va puteti infiinta fara nici o problema un SRL, dupa ce ati avut minim 3 ani acel SRL-D.