Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Model decizie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Model decizie

Buna seara,
in cadrul asociatiei de proprietary femeia de serviciu era angajata cu cim. Incepand cu data de 15 august nu a mai venit la curatenie dar in acelasi timp refuza sa demisioneze.
cu ce art. se desface cim fara preaviz.
multumesc anticipat!
Trebuie sa urmati procedura cercetarii disciplinare, urmand ca la final sa ii desfaceti contractul de munca disciplinar!
Care este motivul pentru care doriti sa-i incetati c.i.m.?

Si incetarea c.i.m.c u acordul partilor este o modalitate de a inceta raportul de munca fara preaviz.