Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Anulare sediu firma apartament - soti divortati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Anulare sediu firma apartament - soti divortati

Buna ziua,
O sotie si-a infiintat o firma si a stabilit sediul acesteia acasa, cu acordul sotului. Dupa o perioada sotii au divortat, iar sotul care nu are nici o legatura cu firma, nu mai doreste sa fie sediul la ei acasa. Ce este de facut?
Multumesc!
Trebuie ca utilizatorul sa precizeze daca imobilul este bun propriu sau bun comun in urma divortului/partajului.
Multumesc mult pentru raspunsuri, dar nu inteleg de ce la incheierea contractului de comodat sunt necesare ambele semnaturi ale sotilor, daca mai tarziu este valabila o singura semnatura?
Apartamentul este bun comun, in urma divortului nefacand-se partajul.