Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Colaborare ca PFA cu SUA si Rusia
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Colaborare ca PFA cu SUA si Rusia

Buna ziua, as dori sa stiu daca, in calitate de PFA, as putea sa colaborez cu SUA si cu Rusia (+cu alte tari din afara UE). Mentionez ca desfasor o activitate creativa.
De asemenea, as dori sa stiu daca, in situatia mea, (PFA - activitate creativa) ar fi mai indicat sa-mi infiintez un offshore. Activitatea pe care o desfasor este cu plata/proiect.
Multumesc frumos!
Ca PFA se poate colabora cu orice firma din orice tara.