avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere impotriva rezolutiei de nup
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere impotriva rezolutiei de nup

in ce conditii pot cere devansarea termenului de judecata stabilit de judecatorie?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:13, 25 August 2013
depuneti o cerere la registratura instantei unde este inregistrat dosarul

In functie de obiectul procesului, motivati cererea: aratati care sunt motivele pentru care solicitati acest lucru.
Nu cred ca aveti sanse sa devansati ceva in acest caz.
Trebuie sa existe motive temeinice in mod obligatoriu si ceva foarte grav ca si consecinta daca nu s-ar devansa termenul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanare termen in instanta loredana69 loredana69 am si eu o problema.in 23 06 am termen la un proces in calitate de parat pt o succesiune dar inca nu am avocat asta din cauza unor probleme personale.pot ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala pentru trecere prin loc nepermis andreicotun andreicotun Buna seara!Am depus acum 3 luni o contestatie contra unui proces verbal primit pentru traversare prin loc nepermis.Am primit ieri citatie ca pe data de 5 ... (vezi toată discuția)
Amanare data proces penal MariusDecebal MariusDecebal Este posibil sa depun o cerere la judecator in care sa mentionez ca nu ma pot prezenta intr-o anumita perioada? Am platit deja o vacanta si nu am reusit sa ... (vezi toată discuția)