Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere impotriva rezolutiei de nup
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere impotriva rezolutiei de nup

in ce conditii pot cere devansarea termenului de judecata stabilit de judecatorie?
depuneti o cerere la registratura instantei unde este inregistrat dosarul

In functie de obiectul procesului, motivati cererea: aratati care sunt motivele pentru care solicitati acest lucru.
Nu cred ca aveti sanse sa devansati ceva in acest caz.
Trebuie sa existe motive temeinice in mod obligatoriu si ceva foarte grav ca si consecinta daca nu s-ar devansa termenul.