Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere salariat functie de conducere, reangajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere salariat functie de conducere, reangajare

Buna ziua,

Cat timp ( un an??)trebuie sa treaca pt. a reangaja pe un post de conducere; post care a fost eliberat prin concediere care nu tine de pers. salariatului?? multumesc!
In niciun act normativ nu exista un astfel de termen.
Pentru reangajare pe acelasi post, mai intai trebuie ca postul sa fie reinfiintat si apoi sa se face angajarea pe el.