avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1312 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere salariat functie de conducere, reangajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere salariat functie de conducere, reangajare

Buna ziua,

Cat timp ( un an??)trebuie sa treaca pt. a reangaja pe un post de conducere; post care a fost eliberat prin concediere care nu tine de pers. salariatului?? multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:09, 26 August 2013
In niciun act normativ nu exista un astfel de termen.
Pentru reangajare pe acelasi post, mai intai trebuie ca postul sa fie reinfiintat si apoi sa se face angajarea pe el.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reincadrare pe post restructurat ginutz_a ginutz_a buna ziua, Am si eu o intrebare: se poate reintegra pe un post restructurat? daca da, in ce conditii? trebuie mentinut acelasi salariu din momentul ... (vezi toată discuția)
Desfiintare post - reangajare pe acest post cioc natalia cioc natalia Buna ziua, Va rog frumos daca puteti sa-mi spuneti in cat timp pot sa angajez din nou pe un post desfiintat conform art. 65 alin (1) pe altcineva, in ... (vezi toată discuția)
Angajare adrianabresug adrianabresug daca o societate trimite in somaj o persoana la cat timp are voie sa faca reangajare pe acel post ? (vezi toată discuția)