Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cursuri de calificare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cursuri de calificare

Buna ziua! In speranta ca am postat unde trebuie as dori lamuriri cu privire la urmatoarea situatie: un membru al familiei s-a inscris la un curs de calificare (padurar) cu durata de 5 luni- la un colegiu din tara.Se poate angaja in domeniul silvic in urma absolvirii acestui curs?
Multumesc!
Da, se poate angaja in domeniul silvic in urma absolvirii acelui curs.
Multumesc de raspuns! Ce document as putea studia si eu in legatura cu subiectul prezentat mai sus?
Nu exista documente specifice in acest sens, insa ocuparea unui anumit post se face in functie de studii si de calificarea necesara ocuparii acelui post.