Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... de vanzare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

de vanzare

buna ziua.avem un titlu executoresc si as vrea sa stiu daca se poate scoate apartamentul de vanzare daca noi suntem plecati la munca in strainatate?
Da, se poate.
da dar la vanzarea apartamentului nu trebuie sa semneze si proprietari?si apartamentul se va vinde la pretul real sau la pretul care trebuie returnat?
Apartamentul se va vinde la preţul stabilit de un expert.
si restul de de bani mi se da mie?
Daca pretul la care este vandut apartamentul depaseste valoarea creantei si a cheltuielilor de executare, diferenta de pret vi se restituie.