Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Control fiscal
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Control fiscal

SC. fara datori la stat sau furnizori dar cu un credit la banca, in urma controlului de fond au rezultat penalizari taxe si impozite.
Doresc sa facturez pe noua firma activele si pasivele din sc verificata,mentionez ca nu am sechestru asigurator inca, totodata am cerut si novarea creditului catre firma noua.
Avand in vedere faptul ca valoarea creditului este aproape egala cu pasivele si activele sc este legal si fara consecinte asupra administratorului ?
Are cineva o solutie sau un raspuns ?