avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inregistrare firma la registrul comertului
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inregistrare firma la registrul comertului

Buna seara, vreau sa imi infiintez o firma de asistent in brokeraj, insa nu pot ajunge la registrul comertului! Poate alta persoana sa se ocupe de aceasta sau trebuie sa fiu eu personal?
Cel mai recent răspuns: Marcel Mihalache , Avocat 21:30, 29 August 2013
Puteti intocmi o procura pentru alta persoana sa va depuna documentele, dar tot va trebui sa va prezentati personal in fata directorului ORC pentru specimenul de semnatura.
Specimenul de semnatura se poate da si in fata notarului.
Dar tot va fi necesara prezenta lui, fie la notar, fie la ORC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Specimen semnatura pfa Alin2110 Alin2110 Buna seara , Am o neclaritate despre specimenul de semnatura . Doresc sa infiintez un PFA . specimenul de semnatura se face la notar sau la ORC?. Multumesc (vezi toată discuția)
Numirea directorilor intr-un sa i_simina i_simina Prin hotarare AGEA, presedintele consiliului de administratie intr-un SA a fost numit director general. Este necesarea depunerea din nou a specimenului de ... (vezi toată discuția)
Inregistrare societate tip srl Nina1 Nina1 Ce documente sunt necesare pentru inregistrare sediul societate tip srl? Cu stima (vezi toată discuția)