Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inregistrare firma la registrul comertului
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inregistrare firma la registrul comertului

Buna seara, vreau sa imi infiintez o firma de asistent in brokeraj, insa nu pot ajunge la registrul comertului! Poate alta persoana sa se ocupe de aceasta sau trebuie sa fiu eu personal?
Puteti intocmi o procura pentru alta persoana sa va depuna documentele, dar tot va trebui sa va prezentati personal in fata directorului ORC pentru specimenul de semnatura.
Specimenul de semnatura se poate da si in fata notarului.
Dar tot va fi necesara prezenta lui, fie la notar, fie la ORC.