Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme cu chiriasii intr-un imobil revendicat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme cu chiriasii intr-un imobil revendicat

O societate primeste in proprietate ca urmare a castigarii in instanta a unei actiuni in revendicare mai multe apartamente intr-un bloc.
Chiriasii aveau contract cu RAEDPP pana in aprilie 2014.
Pentru cat timp este obligata proprietara actuala sa reinoiasca contractele de inchiriere cu ei potrivit legii?
adicatelea nu v-ati judecat in contradictoriu si cu chiriasii

parca era ordonanata 40..dar expunerea dvs nu-i completa
nu ne-am judecat cu chiriasii, ci am depus o actiune in revendicare fata de stat. Acum sunt chiriasi acolo, cei de la RAEDPP ne-au spus ca suntem obligati s ale facem contracte pana la termenul la care aveau inchiriat de la ei.
puneti in executare hotararea..
sper ca chiriasii nu au cumparat pe 112
Pentru ca să pună în executare hotărîrea, ar fi nevoie ca aceasta să fie opozabilă chiriaşilor.

Nu e, din cîte înţeleg eu, chiriaşii nefiind parte în proces. So...

O nouă acţiune, împotriva chiriaşilor. Altă cale nu văd.
ce fel de actiune?
sper ca nu de evacuare