Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme cu chiriasii intr-un imobil revendicat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme cu chiriasii intr-un imobil revendicat

O societate primeste in proprietate ca urmare a castigarii in instanta a unei actiuni in revendicare mai multe apartamente intr-un bloc.
Chiriasii aveau contract cu RAEDPP pana in aprilie 2014.
Pentru cat timp este obligata proprietara actuala sa reinoiasca contractele de inchiriere cu ei potrivit legii?
deci e opozabil contractul de inchiriere:D