Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Formular deducere personala pentru copil minor
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Formular deducere personala pentru copil minor

Buna ziua,

va rog frumos sa imi spuneti care este formularul ce trebuie completat pentru deducerea personala in cazul in care ai un bebe. Am gasit pe internet o varianta dar in care este precizata doar varianta pentru copii cu handicap. La angajare am inteles ca trebuie completata o astfel de declaratie de catre unul dintre parinti care sa declare ca are/nu are in intretinere un copil.

Multumesc,
Nicolae Raducu
Nu-i nevoie sa veniti cu acest formular de acasa.:)Ar trebui sa vi-l dea cei de la departamentul personal.
[ link extern ]
Ideal asa ar fi! Sa il dea de la munca, dar.... Ideea este in acest formular gasit pe net de catre mine si atasat in mesajul de mai sus... ce trec la campurile cu handicap? Trag o liniuta si atat? Copilul nu are nici un handicap...
Puteti trage si o liniuta.
:)Sau puteti folosi un alt tip de formular:[ link extern ]