Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legalizare act
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legalizare act

Pentru radierea unui litigiu inscris in cf.ce act trebuie sa legalizez , sentinta de la fond sau hotararea definitiva si irevocabila de la recursul judecat de Curtea de Apel ?
Buna ziua,
Veti legaliza doar sentinta de fond daca prin recurs aceasta nu a fost modificata.
Le veti legaliza pe ambele daca au existat modificari prin decizie acestea formand un tot unitar.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Multumesc foarte mult pentru raspuns, as mai adauga doar ca la fond am castigat, la apel decizia mi-a fost defavorabila partial dar la recurs , instanta Curtii de Apel a modificat in tot decizia din apel in sensul ca respinge apelul ca nefondat si admite recursul meu, asa cum am citit pe portal. Astept sosirea dosarului de la Curtea de apel la Judecatorie .O zi buna tuturor.