Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere SNG
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere SNG

Va salut! Va rog sa-mi spuneti daca pt. intrarea la SNG se da vreo importanta varstei. Daca sunteti mai in varsta (30-40) cei care ati sustinut examen anul acesta sau vreti sa dati anul viitor va rog dati-mi un mesaj. Au vreo importanta aceste criterii cum ar fii: varsta, sexul? Va multumesc?
Nu cred ca varsta specificata este un impediment, cu atat mai putin de esti femeie sau barbat. Si anul acesta , ca si anul trecut am vazut oameni de toate varstele (in general femei). Acelasi lucru il pot afirma si destre examenele organizate la curtile de apel. Erau oameni ce aveau copii la liceu.
aisa4ever, utilizator
multumesc!