Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Trafic si consum de droguri
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Trafic si consum de droguri

Buna ziua!As dori din suflet o informatie.In cazul in care o persoana este acuzata de complicitate la trafic de droguri si de consum,neavand cazier si nici nu i s-a facut flagrant,care sunt sansele sa nu primeasca o pedeapsa?In cazul in care momentan este sub arest preventiv timp de 29 de zile.Multumesc anticipat!
Slabe șanse în opinia mea.Dacă a fost dispusă arestarea preventivă, există cu certitudine dovezi ale implicării sale în activitatea infracțională.
Instanta a mai dispus si disjungerea cauzei.Care ar fi pedeapsa pentru trafic cu cannabis,repet neavand antecedente?
Depinde de multe lucruri.
Nu exista o pedeapsa tip.
Depinde daca s-a vandut o tona sau ce cantitate.

Depinde denactivitatea infractionala si de circumstantele personale...
S-au vandut in jur de 70 de g.