Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Acuzat de trafic de droguri
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Acuzat de trafic de droguri

Buna ziua! As dori sa ma ajutati cu o informatie, sunt intr-o situatie disperata. Prietenul meu este arestat preventiv pt 29 de zile si este acuzat ed trafic de droguri de risc(a fost prins cu aprox 25 g cannabis). De asemenea, la domicilul lui s-a gasit o cantitate f mica (0.03 g) droguri de mare risc, pe care insa le detinea pt consumul propriu. Dosarul este unul destul de mare, exista suficiente probe care sa dovedeasca traficul de drog de risc, iar el a recunoscut si si-a asumat inca din prima clipa fapta. As mai dori sa mentionez ca nu are niciun antecedent penal. Credeti ca are sanse la o pedeapsa cu suspendare?? Va rog frumos sa imi raspundeti, sunt disperata, ma omoara grija si imi doresc din suflet ca cineva sa imi spuna ca sansele de suspendare sunt mari, ca el nu va fi inchis!
Ralucad1, utilizator
Depinde de ceea ce se afla landosar.
Vorbiti cu avocatul angajat dupa ce vede dosarul.
Daca detinea pt consum e una si daca a mai si vandut e alta.