Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Sulta proces de revendicare
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Sulta proces de revendicare

Sunt intr-un proces de revendicare. Partea adversa care detine si cota majoritara din cladire inclusiv intreg terenul pe care se afla cladirea, a solicitat la expertiza si sulta pentru partea mea. Expertul desemnat de instanta a facut un ,, CALCUL " din care partea mea valoreaza cat un chiosc de ziare. Va rog sa imi precizati care sunt actele normative si modalitatile de calcul al sultei. Imobilul este situat intr-o zona zero a unui municipiu resedinta de judet. Totodata va rog sa imi spuneti daca exista termenul de ,, pod construit cu intentie de mansardare "
Va multumesc.
In coproprietata.
Gabriela Pintea, Consilier juridic