Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... un BEJ are voie sa opreasca mai mult de 1/3 din ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

un BEJ are voie sa opreasca mai mult de 1/3 din salariu?

La un venit de 1436 lei s-a oprit conform extrasusului de cont 520 lei.Suma totala este de 44500 lei
Daca sunt mai mult de 1 creditor, poate sa opreasca pana la 1/2 din venituri.
Daca este 1 creditor, poate sa opreasca pana la 1/3 din venituri.
Insa in practica s-au mai vazut si mici abuzuri!