Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Problema vanzare autoturism !
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Problema vanzare autoturism !

Buna seara si bine v-am gasit.

Problema mea este urmatoarea :

-Mi-am vandut masina unei rude fara sa facem contract de vanzare cumparare la xerox/notar[am mers pe incredere],motivul fiind ca urma sa divorteze si nu dorea sa-si cumpere masina in acel moment. pe numele lui
Am facut un act de mana cu martori in care era stipulat faptul ca in maxin 2 luni de zile imi achita restul de bani ramasi restanta !
A trecut timpul limita si ruda mea de incredere nu-mi da banii si nici nu vine sa facem actele in vederea radierii fiscale !

Ce pot face?
Mentionez ca i-am dat toate actele de la masina !

Va multumesc !
mille, utilizator
Multumesc pentru tot,
Luni voi merge la un avocat ,daca nu rezolv nimic voi merge in instanta !
Daca mai exista vreo cale mai putin ortodoxa astept informare !

O seara placuta !