Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Acte necesare insotirea marfii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Acte necesare insotirea marfii

buna ziua
societatea mea comercializeaza mat constructii(suruburi,alte produse cu volum mic)
datorita crizei sunt nevoit sa incarc masina si sa plec in tara cu marfa(fara o comanda in prealabil)
1-ce acte trebuie sa insoteasca marfa din punct de vedere legal(mentionez ca am facturier si chitantier la mine,pt a emite documentele pe loc la client)?
2-sunt valabile: factura de intrare,care in cazul meu poate fi datata si cu 4-6 luni in urma si un eventual aviz de insotire a marfii unde atat la emitent cat si la client sa apara numele societatii mele?
3-este necesara o modificare a codului CAEN (detin cod caen pt comercializare materiale de constructii)?
MULTUMESC
un aviz cu toata marfa din masina cu destnatar "distributie,diversi clienti"