avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1919 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Acte necesare insotirea marfii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Acte necesare insotirea marfii

buna ziua
societatea mea comercializeaza mat constructii(suruburi,alte produse cu volum mic)
datorita crizei sunt nevoit sa incarc masina si sa plec in tara cu marfa(fara o comanda in prealabil)
1-ce acte trebuie sa insoteasca marfa din punct de vedere legal(mentionez ca am facturier si chitantier la mine,pt a emite documentele pe loc la client)?
2-sunt valabile: factura de intrare,care in cazul meu poate fi datata si cu 4-6 luni in urma si un eventual aviz de insotire a marfii unde atat la emitent cat si la client sa apara numele societatii mele?
3-este necesara o modificare a codului CAEN (detin cod caen pt comercializare materiale de constructii)?
MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: titipanaite , utilizator 14:34, 9 Septembrie 2013
un aviz cu toata marfa din masina cu destnatar "distributie,diversi clienti"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa post supraveghetor zonal al vanzarilor lena2205 lena2205 as dori fisa postului\"Supraveghetor zonal al vanzarilor\"mai detailiata,daca se poate.Multumesc anticipat!!!! (vezi toată discuția)
Înscrierea pentru obținerea codului uit? penavycom penavycom O societate are ca obiect de activitate \"Comert cu amanuntul al altor bunuri noi in magazine specializate\" cod CAEN 4778. Societatea comercializeaza ... (vezi toată discuția)
Lipsa in gestiune popescu_escu popescu_escu Va supun atentiei urmatoarea problema si cer un sfat din partea dumneavoastra: Lucrez ca gestionar la un depozit de furaje,iar la inventar am iesit lipsa in ... (vezi toată discuția)