Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act notarial pierdut
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act notarial pierdut

Buna ziua,va rog frumos daca puteti a ma indruma si a-mi spune cum pot face rost de un duplicat dupa un act notarial incheiat in urma cu 16 ani in mun.giurgiu,grav fiind ca sotul nu-si mai aminteste biroul notarial la care a incheiat actul (act in care verisorii primari ii cedau dreptul lor asupra unui imobil ramas de la bunici) ei au plecat in strainatate nu mai putem da de ei , vrem sa facem acte sa vindem imobilul si nu putem dezbate succesiunile fara acel act.
Ce rezolvare exista?
Va multumesc anticipat
Desfasurati demersuri la autoritatea fiscala responsabila,care detine copii ale documentelor in baza carora ati solicitat introducerea pe rolul dvs fiscal al bunului imobil
Iar duplicatul se elibereaza cu toate partile prezente. Sa va dea procura verii sa I reprezentati la eliberarea duplicatului.
va multumesc ptr raspuns