avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 699 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj, numar de telefon informatii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj, numar de telefon informatii

Buna ziua,am si eu o intrebare.Pe data de 5 am fost de am semnat prima mea viza pe carnetul de somer si mi a inscris acolo urmatoarea data ,pe 8 octombrie.Acum intrebarea mea este....Cand voi primi indemnizatia propriu zisa ,luna aceasta sau luna urmatoare? M ar interesa un numar de telefon la care as putea suna sa intreb si sa mi se raspunda exact pe cazul meu.Banuiesc ca au o baza de date.De asemenea,l as putea primi altfel decat prin posta,de exemplu pe card sau prin CEC? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 12:52, 9 Septembrie 2013
1. Indemniatia de somaj se primeste in fiecare luna pentru luna precedenta.

2. Numarul de telefon il solicitati chiar de la Agentia de Somaj.

3. Indemnizatia de somaj se poate primi prin posta sau se poate depune in cont la banca sau pe card (luati legatura cu Agentia de Somaj).
Ultima modificare: Luni, 9 Septembrie 2013
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
tudorvaleriu a scris:

1. Indemniatia de somaj se primeste in fiecare luna pentru luna precedenta.

2. Numarul de telefon il solicitati chiar de la Agentia de Somaj.

3. Indemnizatia de somaj se poate primi prin posta sau se poate depune in cont la banca sau pe card (luati legatura cu Agentia de Somaj).


Deci sa inteleg ca voi primi banii abia in octombrie,desi eu am depus dosarul si cererile inca din iulie august?(dar prima viza pe 5 septembrie a fost semnata)
Ultima modificare: Luni, 9 Septembrie 2013
WriTor, utilizator
1. Pe carnetul de somer si pe decizia emisa de AJOFM scrie data cu care vi s-a aprobat indemnizatia de somaj.

2. In luna urmatoare acelei date trebuie sa primiti indemnizatia de somaj.

3. Daca suntetio somer provenit din absolvent al unei forme de invatamant puteti beneficia de indemnizatie de somaj dupa 60 de zile de la data absolvirii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie somaj my23 my23 Buna ziua, Daca luna aceasta pe 14 ma duc la 1 viza pt somaj in cat timp mi se vireaza banii pe card? Multumesc (vezi toată discuția)
Prima plata a indemnizatiei de somaj nirdoc nirdoc Va rog frumos un raspuns legat de urmatoarea speta: -in 13 decembrie 2010 AJOFM mi-a preluat dosarul in vederea acordarii indemnizatiei de somaj; ... (vezi toată discuția)
Somaj Dana_Saigiu Dana_Saigiu Buna dimineata....la cat timp dupa depunerea dosarului pt somaj vine somajul? mie de ex trebuia sa-mi vina de pe 17 iunie,dar nici acum nu a venit...de ce???#-o (vezi toată discuția)