Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Nerespectare raspuns OPC in urma reclamatiei
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Nerespectare raspuns OPC in urma reclamatiei

am reclamat o societate care are o sala de fotbal la opc pentru ca desi aveam planificat si achitat un meci de footbal intr-o data la un anumit interval de timp aceasta mi-a interzis sa joc pe motive neintemeiate. opc s-a deplasat la fata locului si a comunicat partilor sa replanifice jocul de comun acord intr-o alta zi. azi m-am deplasat la sala de sport sa replanific jocul, dar administratorul salii refuza neintemeiat sa-mi replanifice jocul intr-o alta zi aleasa de mine desi nu are program atunci. intrenare: pot chema prin telefon un comisar opc la fata locului sa observe acest abuz, fiind si cele 2 parti de fata?
Da, chemati pe cineva de la OPC ca sa vada ceea ce se intampla.