Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... modificare proprietar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

modificare proprietar

care este posibilitatea si ce trebuie facut pentru de a deveni proprietar unic
al unui imobil care este in proprietatea ambilor soti?
multumesc
Exista varianta fie una dintre parti sa cedeze dreptul in favoarea celuilalt,fie hotarare judecatoreasca definitiva
Puteti merge la notar si sa cereti partajarea bunurilor comune ( in timpul casatoriei) . In urma partajului , imobilul poate fi trecut numai in lotul unuia dintre soti.