Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Deconectare Energie Electrica
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Deconectare Energie Electrica

Buna seara,

Recent am fost deconectate pt. neplata facturii iunie.

As dori sa stiu daca exista o reglemetare care stabileste ordinea de decontare a restantelor,deoarece in luna august am achitat factura lunii iulie. Nu era normal ca aceasta plata sa deconteze restanta cea mai veche (adica factura lunii iunie)?

In plus, deconectarea s-a facut fara niciun preaviz.
Multumesc frumos.

~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos pt. raspuns.

O sa fac oricum o sesizare la ei in prima faza, apoi OPC. E hotie ceea ce au facut cu mine: au incasat in mod nejustificat 300 de lei: 100 ron deconectare, 100 ron conectare si o garantie!!!!! de 100 ron pt. client "rau platnic"!!!

Sunt dispusa sa ajung pana in instanta cu ei, prea abuzeaza de pozitia de monopol pe care din pacate o detin.