Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Evacuare din locuinta in caz de concubinaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Evacuare din locuinta in caz de concubinaj

Care este procedura pentru a evacua din locuinta unul din partenerii de concubinaj si anume barbatul, sa-i zicem "B", in cazul in care femeia, sa-i zicem "F" nu mai doreste sa continue relatia de concubinaj cu B. O despartire amiabila nu este posibila, apartamentul este proprietatea F, cumparat de parintii ei -scrie asta specific in actul de vanzare cumparare de la notar. F doreste evacuarea lui B din locuinta, cum se procedeaza, cui se adreseaza? Multumesc
Precizati daca B are domiciliul din CI in proprietatea dnei F
Are buletinul facut pe acea adresa?Daca nu are buletinul facut pe acea adresa schimbati yala si gata, daca face scandal chemati politia .
B are buletin la acea adresa dar am uitat sa mentionez ca el este inca casatorita cu alta persoana de care nu a divortat si asta dureaza de peste 10 ani