Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Recuperare bunuri personale acte si scule firma
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Recuperare bunuri personale acte si scule firma

buna seara
acum 3 ani am divortat iar fosta sotie mi-a oprit bunurile personale, actele si sculele firmei pe care o detin dinaintea casatoriei.care este procedura prin care imi pot recupera aceste bunuri?
Art. 213 C. pen. Abuzul de încredere constă în însuşirea unui bun mobil al altuia, deţinut cu orice titlu, sau dispunerea de acel bun pe nedrept, ori refuzul de a-l restitui.
ce as putea face? politia nu face nimic de 3 ani ca doamna are relatii
Plangere la Parchet.