Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Despre infractiuni in administrarea unui bloc
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Despre infractiuni in administrarea unui bloc

Buna ziua,

Puteti va rog sa-mi indicati si mie unde si ce as putea sa citesc care sunt infractiunile pentru care un administrator de bloc si un presedinte de asociatie de proprietari ar putea fi incriminati?
Multumesc.
In cazul in care primaria nu isi face treaba , poti sa lovesti in ei frumos : Corpul de control al prefectului ( judetului ) , apoi MAI ... ti-am dat ideea si cum a spus domnul avocat promarci ...
Daca un administrator de bloc atribuie un contract unei firme de casa ca sa spun asa fara licitație este infracțiune penală sau contravenție? Ma refer la o firma de lifturi. Multumesc!