avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata ajutorului de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata ajutorului de somaj

din luna iulie(01) am devenit somera, si in luna august am primit bani numai pentru luna iulie. Am intrebarea cand primesc diferenta , daca somajul se plateste pentru luna in curs?:(
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 14:00, 17 Septembrie 2013
1. Indemnizatia de somaj se plateste in luna curenta pentru luna precedenta.

2. Indemnizatia de somaj pentru luna august o primiti in septembrie.
Ultima modificare: Marți, 17 Septembrie 2013
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj, numar de telefon informatii WriTor WriTor Buna ziua,am si eu o intrebare.Pe data de 5 am fost de am semnat prima mea viza pe carnetul de somer si mi a inscris acolo urmatoarea data ,pe 8 octombrie.Acum ... (vezi toată discuția)
Somaj gabrielcornel gabrielcornel Buna ziua,pe data de 06.06.2012 m-am prezentat la A.J.O.F.M,pentru a mi se aviza carnetul de somer,urmand ca pe 20 iunie sa iau somajul.Data stabilirii ... (vezi toată discuția)
Care este diferenta intre ajutorul de somaj si indemnizatia de somaj? kodrutz kodrutz Buna ziua, am o mica nelamurire...din data de 14 iunie 2010 am ramas in somaj, datorita deciziei de desfacere a contractului de munca conform atricolului 65 ... (vezi toată discuția)