Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata ajutorului de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata ajutorului de somaj

din luna iulie(01) am devenit somera, si in luna august am primit bani numai pentru luna iulie. Am intrebarea cand primesc diferenta , daca somajul se plateste pentru luna in curs?:(
1. Indemnizatia de somaj se plateste in luna curenta pentru luna precedenta.

2. Indemnizatia de somaj pentru luna august o primiti in septembrie.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane