Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Domiciul fiscal diferit de sediu social
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Domiciul fiscal diferit de sediu social

Buna ziua,
Sunt din Focsani, dar locuiesc in Bucuresti de cativa ani; in continuare am domiciliul in Focsani. Mi-am infiintat un pfa de curand cu sediul social in Bucuresti. Parintii mei au apartament in Bucuresti, dar eu nu mi-am schimbat domiciliul aici. Am vrut sa imi fac pfa pe apartamentul parintilor, dar au fost anumite probleme la administratia de locatari si nu mi-au permis, asa ca mi l-am facut pe apartamentul unei rude din Bucuresti.
Acum trebuie sa declar pfa-ul la aministratia financiara si nu stiu unde trebuie sa ma duc. Am incercat la administratia sect 2 unde este sediul social al pfa-ului, iar cei de acolo mi-au spus ca trebuie sa ma duc in Focsani, unde este domiciliul meu sa il declar. Am dat si un telefon la o alta administratie din Bucuresti, sa verific informatia si mi-au spus acelasi lucru. Nu mi se pare logic sa imi fac sediul social in Bucuresti si sa ma trimita in Focsani sa il declar. Ma poate lumina cineva?! :)
sa va fie de folos!