Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Rectificare notariala act vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Rectificare notariala act vanzare cumparare

Buna seara!
Sunt interesat daca se pote face o rectificare notariala a unui act de vanzare cumparare a unui teren, la 3 ani dupa decesul vanzatorului. In baza unui astfel de act vecinul meu si-a pozitionat terenul in asa fel incat acesta sa cuprinda o parte din terenul meu, iar acum a depus plangere la politie revendicand portiunea de teren respectiva.
Mentionez ca niciunul dintre noi nu posedam cadastru si intabulare, iar in actul initial de vanzare cumparare al vecinului terenul acestuia nu era pozitionat, nu erau trecute vecinatatile, el avand o suprafata mult mai mare de teren, in locatia respectiva, fara acte.

Va multumesc anticipat!
nici vorba...
si ma mir ca-i titlul dvs rectificare notariala...care-i o aiureala

va pozitionati dupa o granituire a proprietatii dvs
Nu inteleg ce este o aiureala... Vecinul lui a facut la notariat un act numit "incheiere de completare"
Multumesc!
electricnel, utilizator
asa si...
ce a completat notarul daca asa cum spuneti...nu'i cadastru si intabulare