Forum Discuţii juridice Executare silită Cheltuieli de judecata neplatite, consecinte
Discuție deschisă în Executare silită

Cheltuieli de judecata neplatite, consecinte

In cazul in care o persoana nu achita cheltuielile de judecata ce se intampla? I se poate deschide proces penal pentru recuperarea lor?
Nicidecum, daca neplata datoriilor ar fi fapta penala, majoritatea am fi la inchisoare. Il puteti executa silit, luati legatura cu un executor judecatoresc.
Am inteles. Insa, in cazul in care persoana respectiva nu detine niciun bun pe numele ei, ce modalitate de recuperare a cheltuielior exista? Multumesc.
ContSters278923, utilizator
Prin poprire pe salariu daca e angajat.
Da, penal nu exista consecinte.
In afara de poprire pe salariu nu are ce sa faca.
Daca nu aveti serviciu nu va recupera heltuielile de judecata.