avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Lista cu bolile care se incadreaza la un grad de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Lista cu bolile care se incadreaza la un grad de handicap

am un tataie care are fibroza pulmonara oare se incadreaza la vreun grad de handicap?
Cel mai recent răspuns: mihaela1971 , utilizator 08:01, 20 Septembrie 2013
Gasiti toate informatiile pe care le cautati aici
[ link extern ]
Criteriile medico-psihosociale de incadrare in grad de handicap si lista bolilor pot fi gasite in MONITORUL OFICIAL NR 885 bis din 27 decembrie2007, Oedinul nr. 762/1992 din 31 august 2007
[ link extern ]
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensia de invaliditate grad i magnifiq magnifiq Buna ziua! Am si eu o rugaminte va rog,as dori si eu sa stiu ce persoane beneficiaza de pensia de invaliditate grad I sau care sunt bolile care intra in ... (vezi toată discuția)
Pensie de handicap danuca_1999 danuca_1999 am 34 de ani,am diabet zaharat tip 1 de la varsta de 22 de ani, am inceput cu 2 prize de insulina apoi 3 ,4 si in prezent sunt purtatoare de pompa de insulina ... (vezi toată discuția)
Lista bolilor si criteriile de incadrare in grad de handicap micul_solomon micul_solomon În anul 2010 am fost încadrat in cod handicap 1, cod boala A18, grad de handicap accentuat. Cu același diagnostic din 2010 m-am prezentat la comisia de ... (vezi toată discuția)