Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Lista cu bolile care se incadreaza la un grad de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Lista cu bolile care se incadreaza la un grad de handicap

am un tataie care are fibroza pulmonara oare se incadreaza la vreun grad de handicap?
Gasiti toate informatiile pe care le cautati aici
[ link extern ]
Criteriile medico-psihosociale de incadrare in grad de handicap si lista bolilor pot fi gasite in MONITORUL OFICIAL NR 885 bis din 27 decembrie2007, Oedinul nr. 762/1992 din 31 august 2007
[ link extern ]
multumesc