avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cedare cota mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cedare cota mostenire

ce act trebuie facut la notar daca vreau sa-i dau partea mea dintr-un apartament fratelui meu
Cel mai recent răspuns: maria dinca , utilizator 14:56, 20 Septembrie 2013
Dati mai multe detalii despre ce doriti sa faceti.
Fie un act de partaj (dacă fratele este şi el coproprietar), fie un act de donaţie sau vînzare-cumpărare.


PS voiam să vă sugerez să angajaţi un avocat :duh:
Ultima modificare: Vineri, 20 Septembrie 2013
themis, utilizator
eu am un apartament cu fratele meu si ocota din apartament si vreau sa-i ramana lui tot ca m-am inteles ca mi-a dat o suma de bani ce act trebuie facut

PS voiam să vă sugerez să angajaţi un avocat :duh:


:rofl:
Act de vanzare cumparare. Mergeti la notar.
Ultima modificare: Vineri, 20 Septembrie 2013
trandafir2, moderator

Alte discuții în legătură

Cum este mai bine (cumparare cota mostenire) Eusint Eusint Sintem 2 frati mostenitori al unui apartament cu 3 camere.Eu vreau sa cumparare de la sora mea jumatatea ei pe care trebuie sa in platesc. 31000. Eu vreau ... (vezi toată discuția)
Vânzare apart dumas2000 dumas2000 Bună ziua, am și eu o întrebare..Vrem sa vindem un apartament. Suntem o sora și un frate la părinți. Mama este la a 2a căsătorie după ce tata a ... (vezi toată discuția)
Moștenirea intre frați Drusil Drusil Tatăl nostru a decedat acum doua săptămâni și a rămas moștenire o casă la țară cu un hectar de pămînt și un apartament . Suntem doi frați și ... (vezi toată discuția)