Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cedare cota mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cedare cota mostenire

ce act trebuie facut la notar daca vreau sa-i dau partea mea dintr-un apartament fratelui meu
Dati mai multe detalii despre ce doriti sa faceti.
Fie un act de partaj (dacă fratele este şi el coproprietar), fie un act de donaţie sau vînzare-cumpărare.

PS voiam să vă sugerez să angajaţi un avocat :duh:
themis, utilizator
eu am un apartament cu fratele meu si ocota din apartament si vreau sa-i ramana lui tot ca m-am inteles ca mi-a dat o suma de bani ce act trebuie facut

PS voiam să vă sugerez să angajaţi un avocat :duh:

:rofl:
Act de vanzare cumparare. Mergeti la notar.
trandafir2, moderator