Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturile salariatului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturile salariatului

Buna ziua sunt unul dintre angajatii unei societatii care fara nicio o explicatie zice ca nu ne vor da drepturile salariale (editat), infiintata de curand inainte fiind o alta firma care era in insolventa din 2009 astazi 20.09.2013 pe noi salariati ne duce de nas cu salariile din aprilie 2013 in august pe 7 sa declarat falimentul vechi firme (editat) de atunci am fost preluati. Ce putem face ca si angajatii?
george-neagu, moderator
Solicitati salariile in instanta si/sau va cautati alt loc de munca. Alte solutii nu prea sunt cu privire la o firma care nu plateste!
iok multumesc