Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Timbraj
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Timbraj

Buna seara. In vederea paralizarii unei actiuni avand ca obiect scoatere a unor pomi aflati pe linia de hotar, poate fi invocata uzucapiunea de 30 de ani in ceea ce priveste dobandirea unei servituti contrare si aparente .
Aceasta invocare a dreptului de servitute contrara si aparenta , in fata instantei, trebuie timbraja corespunzator?
Multumesc anticipat.
opinia mea este ca nu...sau nu cu succes
in sprijinul opiniei mele vin cu rationamnetul cum ca nimeni nu poate dobandi dreptul de proprietate asupra granitei dintre doua hotare, granita care este imaginara, subiectiv.. iar obiectiv reprezentata de... pomi sa zicem

da trebuie timbrata