Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sef laborator in constructii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sef laborator in constructii

BUna ziua
am o intrebare, cati ani de experienta trebuie sa aiba un angajat pt a-l putea incadra in functia de sef laborator in constructii. Si in ce lege gasesc respectiva conditie?
Va multumesc mult
o zi cat mai buna
cONSULTATI RegulamentUL din 15/07/1994 (Regulament din 1994)
privind autorizarea şi acreditarea laboratoarelor de încercări în construcţii
Publicat în Monitorul Oficial nr. 202 din 04/08/1994

lA ART. 21 APARE URMATOAREA PREVEDERE "sa utilizeze in posturile de sefi de laborator si sefi pe domenii de incercari numai personal autorizat de Inspectia de stat in constructii, lucrari publice, urbanism si amenajarea teritoriului"
Ca o conditie de baza consider ca ar fi studii superioare in domeniu constructiilor.