Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... obtinerea certificatului de calitate conformitate
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

obtinerea certificatului de calitate conformitate

buna ziua
sunt administratorul unei noi fabrici de pavaje, boltari, borduri vibropresate si as dori as stiu ce trebuie sa fac pentru a putea elibera certificat de calitate conformitate pentru produsele fabricate, stiu doar ca trebuie sa duc produsele la un laborator de incercari dar dupa ce obtin rezultatele nu stiu carei institutii trebuie sa ma adresez. va rog daca se poate sa ma informati referitor la aceasta problema .
multumesc anticipat !!
Trebuie sa respectati prevederile din HG nr. 622/ 21/04/2004
Republicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 487 din 20/07/2007 privind stabilirea conditiilor de introducere pe piata a produselor pentru constructii.
Gasiti legislatia in superlege.ro