Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA cetatean strain
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA cetatean strain

Buna seara,

Am o intrebare legata de faptul daca un cetatean strain - francez - poate infiinta in Romania o persoana fizica autorizata ? Trebuie sa aiba rezidenta sau permis de sedere?
Multumesc,
Nu a infiintat nimeni pfa cu cetatean strain??