Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenitor decedat, cui ii platesc datoria?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenitor decedat, cui ii platesc datoria?

Buna ziua

In urma iesirii din indiviziune s-a stabilit sa platesc o suma de bani(sulta) catre fratele meu care a decedat anterior deschiderii succesiunii;indiviziune care s-a facut cu citarea acestuia(nu cunosc adresa sau numele mostenitorilor lui) ,nu s-a prezentat nimeni din partea lui!Cum procedez cu plata datoriei?cui ii platesc?

Cu stima
cristinabirche, utilizator
Ce pot face in aceasta situatie?O actiun in instanta??
Pai unul din frati cum a devenit reprezentantul mortului?pai a facut procura cu sotia daca copii sunt minori nu?
nu stiu cum a devenit reprezentant(nimeni nu cunoaste adresa familiei)a prezentat procura (in care erau enumerati toti fratii) la instanta si s-a continuat procesul!ce fac eu in aceasta situatie?deschid proces?ce solicit?ca mostenitorul este decedat?si ca era decedat?#-o