Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita, notare somatie imobiliara
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita, notare somatie imobiliara

Este corect să soliciți notarea unei somații imobiliare emisă la data de 4.06.2007, în august 2013.Este admisibilă o asemenea cerere?
Notarea în cartea funciară sau registrele de transcripțiuni și inspciripțiuni, am uitat să precizez.
olgabejat, utilizator
Buna ziua,

solicitati constatarea perimarii. Daca au trecut mai mult de 6 luni de a emiterea somatiei sinu au urmat alte acte de executare, executarea este perimata.