Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM pe PFA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM pe PFA

Puteti sa imi spuneti daca un PFA care doreste sa angajeze oameni trebuie sa urmeze aceeiasi pasi....se inregistreaza contractele in Revisal si se duc la ITM apoi se ia parola....sau se urmeaza alti pasi?
Se procedeaza la fel ca la angajarea pe societate.
Orice angajator , persoana fizica sau persoana juridica, pentru angajarea de salariati urmeaza aceeasi procedura.

1. incheiere de c.i.m.
2. completare si transmitere in REVISAL, conform procedurii stabilite de HG nr.500/2011 si a Ordinului nr.1918/2011.