Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Casa intabulata fara numar
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Casa intabulata fara numar

Buna ziua

Care este situatia juridica in Cartea Funciara a unei case intabulate fara numar?

Va multumesc

Segarceanu Constantin a scris:

La mine pe procesul verbal era trecut nr. de la casa vecina de unde am cumparat terenul .de ce?

Vecina a avut un teren (cu nr postal) pe care l-a parcela in 2 bucati ca sa va vinda o bucata. Cand se parceleaza un teren in 2 nu se schimba si numarul postal, este doar o lucrare tehnica nu si juridica.
Astfel v-a fost trecut nr postal ``al vecinei``. Trebuie actualizat la cartea funciara cu o adresa de la primarie cu noul numar postal.