Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cum se baga un imobil pe rol
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cum se baga un imobil pe rol

Am terminat o casa de construit si trebuie sa o "bag pe rol " la finante. Ce pasi trebuie sa urmez? Trebuie sa chem pe cineva ?? sa-mi masoare spatiul util si daca casa a fost construita conform proiectului ?? , autorizatia de contructie imi expira peste 3 luni ( deja prelungita). Va rog , poate cineva sa ma "lumineze"!! :O Trebuie si certificat energetic???De unde se obtine??
Va multumesc anticipat!!
RESTLESS, utilizator
Initial trebuie sa obtineti procesul verbal de receptie al constructiei
Ulterior cu documentele justificative,solicitati la autoritatea fiscala introducerea pe rol fiscal