Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil si asociat unic firma
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil si asociat unic firma

Daca sunt in concediu pentru cresterea copilului pana la 2 ani, firma poate fi activa?
1. Daca sunteti asociat unic (si aveti venituri numai din dividende) puteti beneficia in continuare de indemnizatie pentru concediu crestere copil (CCC).

2. Asadar firma poate functiona in continuare cu salariatii pe care ii are.